Uzm. Dr. Peyami Duman

Burun Dolgusu Nedir?

Yaklaşık 15 dakika süren işlem sonucunda profilden yani yandan bakıldığında burundaki eğriliklerin simetri bozukluklarının düzeltilmesi amaçlanır. Ameliyatsız burun estetiği aynı zamanda ‘sıvı rinoplasti olarak da adlandırılır. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddleri ile yapılan bir işlem olduğu için bu adla anılmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği ile burun sırtındaki eğrilik düzeltilebilir ve burun ucu çıkarılabilir. Yani ameliyatsız burun estetiği, burun şekil bozukluklarını ve genel görünümü herhangi bir kesi yapmadan düzeltmenizi sağlayan bir uygulamadır. Burun estetiği ameliyatı düşünmeyen hastalar, burun estetiği yaptırmaya vakti olmayan hastalar ve burun estetiği ameliyatından korkan hastalar, burun dolgusu işlemini birincil alternatif olarak düşünmelidir. Ameliyatsız burun estetiğine uygun olup olmadığınızı belirlemek için öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. 

Burun Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır? Burun Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Bu işlemi hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri ile gerçekleştiriyoruz. Dolguların kalıcılığı tipine göre değişmekle birlikte yaklaşık 15 ile 18 ay arasında kalıcılığı olan bir işlemdir.

Burun Dolgusu İşlemi Sırasında Ağrım Olur Mu?

Çok az ağrı ve sızıntının olduğu konforlu bir işlemdir.

Burun Dolgusu Herkese Yapılabilir Mi?

Burun köprüsü üzerinde belirgin şişlik, burun ucu düşük ve hafif eğriliği olan kişiler burun dolgusu için ideal adaylardır. 15 dakika gibi kısa bir sürede istediğiniz burun şekline kavuşabilirsiniz.

İşlem Sonrası En Sık Görülen Yan Etkiler Nelerdir?

İşlem sonrası hafif kızarıklık ve çok küçük ödem olabilir. Bu etkiler çok kısa sürede geçer.

Burun Dolgusu Enjeksiyon Bölgeleri

Burun Dolgusu Sonuçlarımız

Burun Dolgusu Fiyatları 2023

Burun dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem ​​uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.
 • Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.
 • Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.
 • Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.
 • Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.
 • En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.
 • Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.
 • 24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.
 • Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.
 • Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.
 • Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.
 • Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.
 • Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.
 • Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.
 • Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.
 • Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.

Etiketler:

ameliyatsız burun estetiği,burun dolgusu,dolgu uygulamarı

1 thought on “Burun Dolgusu”

 1. Burun dolgusu yaptırdım ameliyat yaptırmama gerek kalmadı, çok memnunum ve tavsiye ederim

Yorumlar kapalı.

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?