Uzm. Dr. Peyami Duman

C Vitamini Takviyesi Nedir?

En yaygın özelliği antioksidan ve antiseptik olan C vitamini bazı insanlarda eksiktir, vücutlarında üretemezler ve  dışarıdan almak zorunda kalırlar. Binlerce molekülden oluşan C vitamini eksikliğinde çok ciddi sorunlar meydana gelebilir. Doğrudan bağışıklık sistemine destek verdiği için vücutta az olursa özellikle yorgunluk ve çabuk hastalanma gibi belirtiler oluşur. Üstelik saç, cilt ve diş eti rahatsızlıkları, kemik ve kas ağrıları ve özellikle de yaraların yavaş iyileşmesi görülür. Canlıların hücre akışları için gerekli olan askorbik asite  günlük ortalama ihtiyacımız; çocuklarda 35 ile 90 mg, yetişkinlerde ise 100 mg’ın üstündedir.  

C vitamininin bilinen diğer en önemli özellikleri  kan damarları, kemikler ve kıkırdaklar için hücrelere sağlamlık veren kolajen oluşumuna katkı sağlaması, demir emilimini arttırması, üst solunum yolları hastalıklarında semptomları  azaltması, bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kanser, korona gibi hastalıklardan koruması,  kanserli hücrelere karşı savaş açması, şeker hastalığı tedavisine destek sağlaması, saç – cilt – diş hastalıklarını önlemesi, sinir sistemi hücrelerini dengede tutması, kan basıncını dengelemesi, enerji oluşumuna katkıda bulunarak yorgunluk ve bitkinliği ortadan kaldırmasıdır. 

C Vitamini Tedavisi Faydaları Nelerdir?

 Yüksek doz C vitamini uygulamasının kanser hastalarının yaşam kalitelerinin ve sürelerinin arttırılmasında oldukça fazla etki ettiği, aynı zamanda da bağışıklık sistemini doğrudan etkileyen korona gibi rahatsızlıklarda da bu tedaviye başvurulduğunda olumlu sonuçlar alındığı görülmüştür. Bunun sebebi C vitamininin kanda yükselmesi sonrası hücre dışı sıvıda da yükselmeye başlaması ve hidrojen peroksit düzeylerini artırarak; serbest oksijen radikallerinin oluşumunu sağlayan kanser hücrelerini öldürmesi, normal hücrelere zarar vermemesidir. Kanser hücrelerine serbest oksijen radikalleri daha hızlı ve daha fazla zarar vererek, hastalığa yakalanan kişinin yaşam süresini arttırır. 

 Ayrıca, C vitamini enfeksiyon, çabuk hastalanma  gibi durumlarda bozulan bağışıklık sistemi hücrelerini uyarmaktadır. Sonuç olarak yüksek doz C vitamini takviyesi oldukça  uzun süreli uygulandığında, tedaviye duyarlı ve dirençli kanser hastalarının ilaç tedavilerinin yanında oldukça iyi bir alternatif oluşturuyor. Ve kanser olmayan normal insanları kanser ve korona gibi büyük rahatsızlıklardan koruyor. 

C Vitamini Fiyatları 2023

C vitamini fiyatları 2023, bağışıklık güçlendirici işlemler her hastada standart uygulanan işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Etiketler :

bağışıklık,bağışıklık güçlendirici tedaviler,c vitamini
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?