Uzm. Dr. Peyami Duman

Jawline (Çene Hattı Dolgusu) Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir dolgu uygulaması olan çene çizgisi dolgusu, çene çizgisi boyunca çene köşesine ve çene ucuna yapılan dolgu uygulamalarının entegre halidir. Altın oran görüntüsü estetik ve güzellik açısından çok önemli bir parametredir. Çene çizgisi çene dolgusu ile yüzünde daha zarif, daha ince, V şeklinde bir çizgi oluşturulabilir. Çene çizgisi dolgusu, çene çizgisinden rahatsız olan veya çene konturu isteyen hastalar için iyi bir alternatiftir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile 30 dakika içinde net bir çene çizgisine sahip olmak mümkündür.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem sırasında elbette ihtiyaca bağlı olarak kulağın köşesinden çenenin ucuna kadar birçok noktadan dolgu uygulamaları yapılmalıdır. Bu dolgu uygulaması sırasında, çoğu noktada bir kanül ve bazı yerlerde bir iğne ile dolgu enjekte edilir. Deri altına ve kemiğe uygulanması gereken noktalar vardır.

Jawline Dolgusu Enjeksiyon Bölgeleri

Jawline Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Yaklaşık 1-1.5 yıl kalıcılığı olan bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra çok güzel bir görüntü oluşur ve yaklaşık 2 hafta içinde tamamen yerleşir. Uygulamadan sonra hafif ödem ve sertlik hissedilebilir. Ancak, bunlar geçici durumlardır.

Jawline Dolgusu İçin Kaç Enjektör Gerekir?

Bu dolgu uygulaması hastanın çenesinin büyüklüğüne göre miktarın değiştiği bir uygulamadır. Yaklaşık 1-2 cc ila 3 veya 4 cc dolgu uygulaması gereklidir.

Çene Dolgusu ve Jawline Dolgusu Farkı Nedir?

Jawline; çene hattının tamamına verilen İngilizce isimdir. Çene dolguları, çene hattının tamamına ve çene ucu bölgesine uygulanan dolguların tamamına verilen isimdir. Jawline dolgusu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2023

Çene dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Jawline Dolgusu Sonuçlarımız

Jawline Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.
 • Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.
 • Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.
 • Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.
 • Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.
 • En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.
 • Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.
 • 24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.
 • Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.
 • Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.
 • Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.
 • Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.
 • Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.
 • Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.
 • Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.
 • Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.

Etiketler : 

çene dolgusu,dolgu uygulamaları,jawline dolgu
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?