Uzm. Dr. Peyami Duman

Kırışıklık Tedavisi Nedir?

Kırışıklık tedavisi uygulamaları kaslara uygulandığı zaman kaslarda geçici bir güç kaybı oluşturmaktadır. Bu özelliğiyle hem tıbbi tedavilerin endikasyonlarında hem de estetik uygulamalarda kullanılmaktadır.

Kırışıklık Tedavisi Uygulama Alanları Nerelerdir?

Özellikle estetik uygulamalarda yüz bölgesinde yaş ile veya mimiklerin kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde güvenli bir şekilde kullanılır.

Deneyimli ellerde ve düzgün dozlama ile yapılan kırışıklık tedavisi uygulamalarında herhangi bir yan etki neredeyse görülmez.

Kırışıklık tedavisi uygulamaları yüz bölgesindeki kırışıklıkların açılmasının yanı sıra diş sıkma problemleri için masseter kas üzerine uygulamalar şeklinde de yapılır bunun yanında aşırı terleme problemini çözmek için el içi, ayak tabanı ve koltuk altı bölgesine de uygulanır. Böylece aşırı terlemenin önüne geçilmiş olur.

Tıbbi problemlerin çözümünde kullanımına ek örnek olarak; migren tedavisi, servikal distoni gibi problemlerde de kullanıldığından söz edilebilir.

Biz kliniğimizde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olan ürünleri kullanmaktayız. Bunlar hastanın ihtiyacına göre belirlenmekte dozları hesaplanmakta ve bu şekilde uygulanmaktadır.

Ankara Kırışıklık Tedavisi Fiyatları 2023

Kırışıklık tedavisi fiyatları 2023, kırışıklık tedavisi uygulamaları her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Kırışıklık Tedavisi Sonuçlarımız

Kırışıklık Tedavisi Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde maksimum 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Eğer bir morluk oluşursa buz uygulanabilir veya Arnica krem kullanabilirsiniz.
 • İşlemden sonra başınızı çok öne eğecek hareketler yapmamaya özen gösterin.
 • Uygulamadan sonra 1-2 saat boyunca elinizden geldiğince yüz ifadelerinizi kullanın.
 • İşlem sonrasında yüzünüzde hafif bir gerginlik ve ağrı hissedebilirsiniz. Standart ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.
 • 24 saat boyunca duşa, hamama, saunaya, solaryuma girmeyin. Kuaföre gitmeyin, makyaj veya ağır egzersiz yapmayın.
 • Uygulama bölgesine bir hafta masaj yapmayınız. Kontrolsüz baskılarla bu bölgeye temastan kaçının. Yüzüstü yatmayınız.
 • Prosedürün etkisi, 14. gün başlar. Bugün en yüksek etkiyi görmenizi bekliyoruz.
 • Kontrol randevunuzda gerekirse ek enjeksiyonları yapılacaktır.
 • Kırışıklık tedavisi uygulamalarının etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte kalıcı değildir. Uygulamaların etkisinin süresi yaklaşık 4 ila 6 aydır.
 • Tedavi süresince diş tedavisi, lokal veya genel anesteziye maruz kalma, ödemi etkileyen yeşil veya çay, protein tozu, antibiyotik kullanımı veya kas gevşetici ilaç tedavileri, kırışıklık tedavisi süresini etkileyebilir. Bu durumlarda mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Beklenmeyen bir etki görülürse lütfen bizi arayınız.
 • Bir sonraki kırışıklık tedavisi uygulamanız, ilk uygulamayı takip eden 3. Ayda yapılabilir.
 • Dolgu-Kırışıklık tedavisi uygulamaları ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Sağlıklı yaş alma programınızın başarısı için asistanlarımız ilerleyen dönemde uygulama sonuçları etkisini yitirmeden önce sizleri bilgilendirecektir.
Tags :
kırışıklık,kırışıklık tedavisi

1 thought on “Kırışıklık Tedavisi”

 1. Peyami beyin kliniğinde kırışıklık yaptırdım.Öncelikle Peyami beye çok teşekkürler işinde gerçekten çok başarılı, çalışanlar çok güler yüzlü ve ilgili ,sizi rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar, Emine hanıma ve Engin beye çok teşekkürler.Peyami bey ikinci randevumuzda bile eksikleri görerek tamamladı.İyiki yolumuz kesişmiş, artık vazgeçemeyeceğiz bir doktorumuz var.

Yorumlar kapalı.

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?