Uzm. Dr. Peyami Duman

PRP Nedir?

Trombositten zengin plazma anlamına gelen PRP kendi kanımızdan bir tedavi ve güzellik kaynağıdır. Trombositler, büyüme faktörlerini salgılayabilen hücrelerdir. Bu büyüme faktörleri ihtiyaç duyduğumuz yerlerde güvenle kullanılabilir.

PRP Nasıl Yapılır?

PRP işleminde, kişiden az miktarda kan venöz yoldan alınır, daha sonra santrifüj cihazı adı verilen bir ayırma cihazı ile trombositlere ayrılır ve trombosit bakımından zengin kısım kişiye yeniden uygulanır. PRP hazırlandıktan sonra hedeflenen amaca göre vücut kısımlarına uygulanır. Ağrı tedavisi amacıyla büyüme faktörleri ağrılı bölgelere ve eklem içi bölgelere uygulanarak uygulanır. Ayrıca estetik ve kozmetik alanlarda da kullanılan PRP, içerdiği büyüme faktörleri nedeniyle başta kök hücreler olmak üzere hedef dokudaki hücreleri deri veya saç gibi alanlarda uyararak işlev görür. Hazırlanan PRP çözeltisi ozonla karıştırılırsa aktivitesi artar ve daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

Saç Dökülmesi Tedavisinde PRP İşlemi

Saç dökülmesinde en fazla tercih edilen uygulamalardan biri; Saç PRP tedavisidir. Saç PRP tedavisi ince, zayıf saç köklerinin canlanmasını sağlar. Saç tedavisinde PRP işlemi hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız. 

PRP İşlemi Fiyatları 2023

PRP fiyatları 2023, cilt gençleştirme işlemleri her hastada standart uygulanan işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Etiketler : 

mezoterapi,prp,saç prp,saç tedavisi
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?