Uzm. Dr. Peyami Duman

el dolguları

El Dolguları

El Dolguları Nedir?

Zaman içinde ellerde değişiklikler gözlenir. Kırışıklıklar, cildin incelmesi ve belirgin damarlar gibi değişiklikler yaşlanmanın belirtileridir. El dolgusu, ellerin dolgunluğunu kaybetmek gibi çeşitli nedenlerle pürüzsüz ve dolu elleri geri kazanmak için ideal çözümdür. El dolgusu, hyaluronik asit içeren bir dolgu maddesinin ellere enjeksiyonudur. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Bu madde zamanla azalır ve yaşlanma belirtilerine neden olur. Dolgu uygulaması ile azalan hyaluronik asit cilde geri kazandırılır ve cilt daha dolgun ve gençleşir.

El Dolguları Kimler İçin Uygundur?

Deri altı doku kaybının bir sonucu olarak ellerinde kırışıklıklar, damarlar ve incelme olanlar için uygundur; ellerinde zamanla ortaya çıkan lekeler olanlar ve yaşlanma belirtileri gösterenler.

El Dolguları Nasıl Uygulanır?

İşlem sırasında ağrı olmadığı için el dolguları günlük yaşamı hiçbir şekilde etkilemez. Lokal anestezi ile yaklaşık 15 dakika içinde uygulanırlar. Hyaluronik asit içeren dolgu maddesi el bölgesine enjekte edilir ve doldurma işlemi gerçekleştirilir.

El Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elinizi düzenli olarak günde en az 3 kez nemlendirici kremlerle beslemelisiniz. Terapötik amaçlar için kullanılan ozon gibi temizlik ürünlerine maruz kalma da azaltılmalıdır. Bol su içirin ve günlük nemlendiricilerle destekleyin.

0312 911 43 48
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?