Uzm. Dr. Peyami Duman

Elmacık Kemiği Dolgusu

Yanak dolgusu neden gereklidir?

Estetik ve güzel bir görünümün altın orana ulaşması için yanak dolgusu çok önemli dolgu uygulamalarıdır. Üçgen bir yüz şekli oluşturmak için gerekli olan bir bölgedir. Yaşlanma ile birlikte özellikle yanak bölgelerinde sarkma ve hacim kaybı oluşmaya başlar. Elmacık kemiğinin üstündeki doku sarkar ve nazolabial bölgeye oturur, böylece eski, yorgun bir ifade yaratır. Orta yüz, elmacık kemiklerinin doldurulmasıyla şekillendirilir. Bu, kişinin eski, yorgun ifadeden kurtulmasına ve daha genç, daha dinamik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu için Hangi Hasta Grubu Uygundur?

Doğal yaşlanma sürecinde, özellikle yanak bölgesinde hacim kaybetmiş hastalar,

Elmacık kemiği bölgesinde daha genç ve konturlu bir görünüm isteyen hastalar,

Elmacık kemiği dolgusu, orta yüz hacmi gerektiren hasta gruplarında etkili bir uygulamadır. Günümüzde orta yüzün hacimlendirilmesi için makyaj uygulamaları ile konturlar yapılmakta ve hyaluronik asit dolgu maddeleri daha kesin ve uzun ömürlü sonuçlar vermektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu alanlar cerrahi olmayan estetik uygulamalarda sıklıkla kullandığımız yöntem olan hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile doldurulabilir. Dolgu etkisi ile hem altın oran sağlanır hem de kaldırma etkisi yaşlanmaya bağlı sarkmaların önüne geçer.

İşlemden önce detaylı bir analiz yapılmalı ve hangi alanlara ne kadar dolgu yapılması gerektiği belirlenmelidir. Bu alanlarda uygulanan dolgular genellikle derin dokulara ve kemiklere uygulanır ve özel olarak seçilir. Tercihen daha sert dolgular kullanılır. Doz, hacim kaybı tespit edilerek belirlenir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptırırsam Doğal Görünümden Uzak Duracak Mıyım?

Estetik bakış açısına duyulan ihtiyaç göz önünde bulundurularak doğallığı kaybetmeden abartılı görüntülerden kaçınılarak operasyon yapılmalı, yüz doğal ve güzel görünecek şekilde yapılmalıdır. Sonuç olarak küçük dokunuşlarla doğal ve güzel sonuçlar alınmalıdır.

Dolgu Uygulamalarından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem ​​uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.

Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.

Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.

Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.

Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.

En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.

Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.

24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.

Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.

Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.

Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.

Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.

Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.

Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.

Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.

Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.

Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?