Uzm. Dr. Peyami Duman

Gıdı Neden Oluşur?

Gıdı eritme, pek çok kişinin günümüzde en çok araştırdığı konular arasındadır. Kilo alma veya yaşlanma gibi faktörler nedeniyle oluşan fazla yağ birikintileri, gıdı oluşumuna neden olabilir. Tüm bunlara rağmen bazı kişiler kilolu olmasa dahi fazla gıdı görünümünden kurtulamazlar. Bu tip hastalarda kliniğimizde sıklıkla uyguladığımız işlem, PB Serum işlemdir. 

PB Serum İçerisinde Bulunan Enzimler ve Özellikleri

Pb enzimatik serum, hyaluronik asidin 3 enzimle uyumluluğudur. Farklı oranlarda 3 formda kollajenaz, lipaz ve liyaz adı verilen enzimlere sahip bir sistemdir. Bu enzimler çeşitli problemler için kullanılabilir. Lipaz, fazla yağ dokusu olan bölgelerdeki yağları eritmek için kullanılır. Bu enzimler çeşitli problemler için kullanılabilir. Kolajenaz kötü kolajeni yok ederken, iyi kolajenin üretimini ve artmasını sağlar. Sıvı tutulmasını azaltır ve doku geçirgenliğini artırır, liyaz hücre dışı matristeki proteglikanları parçalayarak vücuttaki ödemi çözer. Bunların üçü de üründe mevcut olduğundan, her üç fonksiyonda da aynı dokuyu kullanmak yardımcı olabilir. Dünyada hyaluronik asit ve enzim kombinasyonlarının kullanıldığı bir kombinasyondur. İçindeki enzimlerle ciltteki eski kolajeni azaltır ve yeni kolajen üretimini arttırır. Bu formlardaki enzimlerin yüzdeleri farklıdır. Bu nedenle her problem için uygulanacak ürün de farklıdır.

PB Serum Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Cilt gençleştirme cildi daha genç ve daha sıkı hale getirir. Pb Serumu ayrıca göz altı torbalarını, gıdı göbeği gibi bölgelerdeki deformiteleri, bölgesel yağ birikimlerini gidermek ve yanıkları ve her türlü skarı iyileştirmek için kullanılır. Bu ürün İspanya’da ilk kez ameliyat sonrası cerrahi iz oluşumunu önlemek ve daha iyi doku yeniden yapılanması sağlamak amacıyla üretilmiştir. Bu nedenle ameliyathanede, özellikle ameliyattan sonra, örneğin plastik cerrahi veya meme ameliyatından sonra steril olarak kullanılır. Yara iyileştikten sonra kötü yara dokusunun oluşmasını önlemek için de uygulanır. Bu nedenle son derece etkili sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur.

Pb Serumu ayrıca yüz şekillendirme ve yüz yağını eritmek için kullanılır. Cilt kolajenini arttırır, kötü kolajeni dağıtır, cildi gençleştirir, yaşlanmayı yavaşlatır ve sağlıklı, sağlam ve canlı bir cilt sağlar. Bazı hasta gruplarında farklı formlarda uygulanmalıdır.

Bu hassas bölgelerde göz altı yağı enjekte edilen ancak hiçbir şekilde dağılmayan fibrolipomları olan sorunlu hasta grupları vardır. Bu tür hastalara orta formları kolayca uygulayabiliriz. Vücuttaki doğal mekanizmayı yani vücudun biyokimyasını harekete geçirdikten sonra dokuya herhangi bir zarar vermez. Yan etkisi olmayan, dokuya zarar vermeyen ve gönül rahatlığıyla yapılabilecek bir işlemdir.

PB Serum Fiyatları 2023

PB Serum fiyatları 2023, cilt gençleştirme işlemleri her hastada standart uygulanan bir işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Etiketler : 

gıdı eritme,pb serum
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?