Uzm. Dr. Peyami Duman

glutatyon

Glutatyon

Glutatyon Tedavisi Nedir?

Glutatyon, insan vücuduna zarar veren ve sürekli oluşan serbest radikaller ve reaktif toksik maddeleri etkisiz hale getirerek vücudun korunmasını sağlayan çok güçlü bir antioksidandır. Sağlıklı olmayı ve vücudun birçok hastalıktan korunmasını sağlayan moleküller arasında en önemli olandır. Sigara ve alkol kullanımı gibi vücuda ciddi ve uzun süreli zararlar veren kullanımların oluşturduğu zararların önlenmesini sağlayan en önemli etkendir. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan sağlık sorunlarıyla beraber, damar hastalıkları, kanser, bunama gibi kronik hastalıkların oluşumunda serbest radikallerin etkisi oldukça yüksektir. Buna karşı glutatyon tedavisi ile adı geçen kronik hastalıkların oluşma riski azaltılır. Vücudu birçok zararlı etkenden korumasının yanında güçlü detoks etkisi sayesinde dokularda biriken serbest oksijen radikalinin zararlı etkilerine karşı bireyleri korur. Bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Etki Eder?

Antioksidanın temeli glutatyon, sürekli  vücutta bulunur. Vücutta az bulunması durumunda da takviye yapılması, hastalıklara karşı vücudun direncini oldukça yükseltir. Glutatyonu aktif kullanmak için arttırmanın en etkili yolu  IV yolu ile damardan alınmasıdır. IV glutatyon alımı dışardan takviye edildiğinde, direkt kan dolaşımına katılır ve vücudu serbest radikallere karşı korumakla beraber, destekler ve hücrelerin korunmasını kontrol altına alır.

Glutatyon Tedavisinin Faydaları

Bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu zararlı serbest radikallerden korur, vücudun savunma mekanizmasına büyük ölçüde destek sağlar. Vücut enerjisini ve ısısını arttırır. Kas performansının artmasını sağlar, eklem ve kaslarda oluşan ağrıların etkilerini azaltır. Cildin yenilenmesini sağlar. Cilde parlaklık kazandırır, yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır,  Tip2 diyabet ve insülin direncinin oluşturabileceği zararlı etkileri azaltır, karaciğer yağlanmasında tedaviyi kolaylaştırır, sigara ve alkole bağlı oluşan sağlık sorunlarının zararlarını önler, zihinsel odaklanmayı sağlar, düzenli ve yeterli uyku kalitesini arttırır, cildin beyazlaşmasını ve daha parlak olmasını sağlar, alzheimer hastalığının tedavisinde aktif rol oynayarak hastalığın oluşturduğu etkileri azaltmaya yardımcıdır.

Glutatyon Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

Aktif olarak kullanılan ve serbest radikallerin vücutta oluşturdukları zararları en aza indirmek,  oluşabilecek hastalıkların etkilerini azaltmak için kullanılan glutatyon tedavisinin hiçbir bir yan etkisi yoktur. Normal şartlarda da vücut içerisinde olan bir bileşen olduğu için ve tedavide bu bileşenin yoğunluğunu arttırma üzerine olduğu için herhangi bir yan etkisi yoktur. Glutatyon tedavisi  sonrasında da beklenen herhangi bir risk veya komplikasyon yoktur.

 

İletişim Formu

    0312 911 43 48
    Sohbet Başlatın
    Yardıma ihtiyacınız var mı?
    Merhaba,
    Size nasıl yardımcı olabilirim?