Uzm. Dr. Peyami Duman

Göz Altı Dolgusu Nedir?

Göz altı dolgusu, göz altındaki halkaların veya torbaların düzeltilmesi için yapılan bir tür estetik dolgudur. Bu işlem, hyaluronik asit içeren bir jel benzeri madde kullanılarak yapılır.

Göz altı dolgusu, cildin altına enjekte edilen dolgu malzemesi sayesinde göz altındaki torbaların ve halkaların görünümünü azaltır ve cildin daha genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Göz Altı Dolgusuna Neden Gerek Duyulur?

Göz altı dolgusu, gözaltı bölgemizdeki oluklardaki çökmelerin yaşlanma veya genetik faktörlerle etkilerini azaltmak amacıyla yapılan bir dolgu işlemidir. Göz altı bölgesindeki oluklar ve çökmeler hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri ile doldurulduğunda, bu alan biraz daha kolay ışık alacaktır, böylece alan aydınlanır ve daha “taze” bir görünüm kazanır. Bu nedenle bu dolguya “ışık dolgusu” da denir.” Gözyaşı çukuru olarak bilinen göz altındaki boşluk, yaşlanma sürecinin en erken belirtilerinden biridir. Gözyaşı oluğu, alt göz kapağı ile yanak arasında bir ara bölümdür. Gözlerin altındaki koyu halkalar, bu oluğun çukurlaşması ve ışığı yansıtamaması nedeniyle 25 yaşın üzerindeki kişilerde sık görülen bir şikayettir.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Anatomi açısından göz altı bölgesi kan damarları bakımından zengin bir bölgedir. Bu nedenle, bu doldurma işleminin deneyimli eller tarafından bir kanül kullanılarak yapılmasını öneriyoruz.

Göz Altı Dolgusundan Enjeksiyon Bölgesine Masaj Yapılabilir Mi?

İşlemden sonra, dolgu maddesi hafif masajla bölgeye tamamen oturmalıdır.

Göz Altı Dolguları Herkese Uygulanabilir Mi?

Göz altı dolgusu 18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir, ancak hamile ve emziren müşterilerimize uygulamayız.

Göz Altı Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Etki işlemden hemen sonra görülür; 2 veya 3 hafta içinde tamamen yerleşir ve göz altı parlaklığı artar. Ortalama süresi 1-1.5 yıl olan uygulamalardan biridir.

Göz Altı Dolgusundan Sonra Morarma Olur Mu?

Göz altı dolgu işleminin kanül ile yapılması oluşabilecek komplikasyonları en aza indirir. Bununla birlikte, işlemden sonra hafif morluklar olabilir ve hasta bu konular hakkında bilgilendirilir.

Göz Altı Dolgusu Fiyatları 2023

Göz altı dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Göz Altı Dolgusu Sonuçlarımız

Göz Altı Renk Eşitsizlikleri ve Kırışıklıkları

Göz altı renk eşitsizlikleri ve kırışıklıkların tedavisinde, göz altı gençlik aşısından yararlanılmaktadır. Sizler için en uygun uygulamanın hangisi olduğuna karar verebilmek için öncelikle sizi muayene etmemiz gerekmektedir. Göz altı gençlik aşısı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız

Göz Altı Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.
 • Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.
 • Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.
 • Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.
 • Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.
 • En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.
 • Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.
 • 24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.
 • Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.
 • Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.
 • Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.
 • Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.
 • Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.
 • Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.
 • Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.
 • Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.

Etiketler : 

göz altı dolgusu,göz altı ışık dolgusu
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?