Uzm. Dr. Peyami Duman

HIFU Nedir?

Ultraformer, yüksek yoğunluklu odaklı ultrason (HIFU) teknolojisi kullanılarak uygulanan cerrahi olmayan bir yüz gençleştirme prosedürüdür. Ses dalgalarını cildin alt katmanlarındaki dokuya ileterek dokudaki kolajende artışa neden olur. Cerrahi olmayan yüz germe, çene kaldırma, kaş kaldırma ve vücut şekillendirme için etkili ve güvenli bir yöntemdir. Ayrıca başarılı bir şekilde yüzünü dışarıya sarkmış kolu uygulanan, cevap vermeyen karın derisi sarkmış, iç uyluk ve Diz üstü sarkma oldu. Cildin dermisinde (kalın tabaka) ve yüzümüzün ana yapısı olan ve özellikle yüz germe ameliyatlarında cerrahlar tarafından askıya alınan tabakalarda ultrason enerjisi ile ısı oluşturarak cildin sıkılaşmasını ve iyileşmesini sağlar. Klinik etkinliği araştırılmış ve kanıtlanmış Focus ultrason teknolojisi; Hem cildin en derin tabakasına hem de cildin en üst tabakasına odaklanma özelliği sayesinde, odaklanan ses dalgalarının hedeflenen bölgeye tam olarak ulaşmasını sağlar ve vücudun birçok yerinde istenen sonuçları elde etmemizi sağlar.

HIFU'nun Faydaları Nelerdir?

HIFU Prosedürü Ne Kadar Sürer?

İşlem süresi, alanın boyutuna bağlı olarak değişebilir. Örneğin, yüz bölgesi için ortalama işlem süresi 1 ila 1,5 saat arasında değişir.

HIFU Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason yönteminde ultrason dalgası nokta olarak dokuya odaklanır. Hedef bölgedeki moleküllerin titreşimi artar. Isı enerjisi sürtünme ile üretilir. Fasyada (SMAS), kasın üstündeki lifli yapıda ve derin dermis tabakasında kontrollü bir şekilde pıhtılaşmaya neden olur. Vücut tarafından skar dokusu olarak algılanan bu bölgelerde yoğun kolajen aktivasyonu gelişir. Bu nedenle cildi sıkılaştırmaya ve onarmaya yardımcı olur.

HIFU Sonuçlarımız

HIFU Fiyatları 2023

Hifu tedavisi fiyatları 2023, cihazlı işlemler her hastada standart uygulanan işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

HIFU Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Etiketler : 

hifu,yüksek yoğunluklu odaklı ultrason
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?