Uzm. Dr. Peyami Duman

Kaş Kaldırma Dolgusu Nedir?

Kaş kaldırma dolgusu: zamanla pozisyonunu ve şeklini kaybetmiş kaşların istenilen görünümünü eski haline getirmek için yapılan bir işlemdir. Yüz estetiğinin en önemli yönlerinden biri olan kaşlar yüze anlam kazandırır ve ifadeyi belirler. Kaş yapısı ve şekli, kişinin karakteristik özelliklerinin kısa bir özetidir. Kaş hareketlerinin ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak, zamanla kaşlardaki değişim yüzümüzde hüzünlü bir ifade yaratabilir. Kaşlardaki bu değişiklik aynı zamanda göz kapaklarında ve çevresinde kese ve kırışıklıklara neden olabilir. Tüm bu istenmeyen durumlardan kaş doldurma işlemi ile eski haline getirilmiş kaşlarla kurtulabiliriz.

Kaş Kaldırma Dolgusu Neden Gereklidir?

Kaş çevresinde veya o kısımda yaptığımız estetik düzenlemelerdir. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanır ve bir kaldırma ve yükseltilmiş bir kaş şekli verir. Özellikle kaşların alt uçları kişiye yorgun, üzgün veya yaşlı bir görünüm kazandırırken kişilik özelliklerinin çok güçlü olmadığını ifade eder. Küçük dokunuşlarla kaş uçlarını kaldırıp istenilen ifadeyi ve genç görünümü sağlıyoruz.

Kaş Kaldırma Dolgusu Nasıl Yapılır?

Kaş çevresinde yaptığımız estetik düzenlemelerdir. Kaş dolgusu, kaşın alt kısmına uygulanır ve bir kaldırma ve yükseltilmiş bir kaş şekli verir.

Kaş Kaldırma Dolgularının Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dolgu derin bir tabakaya yerleştirilirse, 6-12 ay boyunca kalıcı olabilir. Çünkü hiçbir yer değiştirme veya hareket gerçekleşmez. Dolgu uygulamaları kaşların dışa doğru çıkıntısını veya kaldırılmasını sağlamada başarılı sonuçlar vermektedir. Kaşları yukarı kaldırmak, göz kapaklarının sarkmasını ve gevşemesini azaltır ve gözlerin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Kaş Kaldırma Dolgusu Fiyatları 2023

Kaş kaldırma dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

 

Dolgu Uygulamaları Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.
 • Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.
 • Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.
 • Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.
 • Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.
 • En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.
 • Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.
 • 24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.
 • Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.
 • Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.
 • Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.
 • Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.
 • Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.
 • Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.
 • Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.
 • Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.
 

Etiketler : 

kaş kaldırma,kaş kaldırma dolgusu
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?