Uzm. Dr. Peyami Duman

Merak Edilenler

[bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Tüm Yüz Botoksu Hangi Bölgelere Yapılır?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Özellikle estetik uygulamalarda yüz bölgesinde yaş ile veya mimiklerin kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde güvenli bir şekilde kullanılır. Deneyimli ellerde ve doğru dozlama ile yapılan botulinum toksin uygulamalarında herhangi bir yan etki  görülmez.
Botulinum toksin uygulamaları yüz bölgesindeki kırışıklıkların açılmasının yanı sıra diş sıkma problemleri için masseter kas üzerine yapılır bunun yanında aşırı terleme problemini çözmek için el içi, ayak tabanı ve koltuk altı bölgesine de uygulanır.Böylece aşırı terlemenin önüne geçilmiş olur. Tıbbi problemlerin çözümünde  örnek olarak; migren botoksu, servikal distoni gibi problemlerde de kullanılmaktadır.

Kliniğimizde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olan  botulinum toksinlerini kullanmaktayız. Bunlar hastanın ihtiyacına göre belirlenmekte dozları hesaplanmakta ve bu şekilde uygulanmaktadır.” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Ameliyatsız estetik uygulamalarında sık kullandığımız yöntem olan hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile bu bölgeler doldurulabilmektedir. Dolgu etkisi ile hem altın oran sağlanmakta hem de lifting etki ile yaşlanmaya bağlı sarkmalar engellenmektedir.
İşlem yapılmadan önce mutlaka ayrıntılı bir analiz yapılmalı kullanılacak dolgunun hangi bölgelere ne kadar verilmesi gerektiği belirlenmelidir. Bu bölgelerde uygulanan dolgular genellikle derin dokulara ve kemik üstüne uygulanmaktadır ve özel seçilmektedir. Tercihen daha sert dolgular kullanılır. Doz ise hacim kaybı tespit edilerek belirlenmektedir.
” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Nazolabial Dolgu Uygulaması Nedir?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Nazolabial bölge yani gülme çizgisi olarak ifade ettiğimiz bölge yaş ile beraber derinleşmeye başlamaktadır.Güldüğümüz zaman ortaya çıkan bu çizgilerimiz yaş ilerledikçe gülmediğimizde de görünmeye başlar ve yavaş yavaş derinleşir. Nazolabial çizginin derinleşmesi kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade kazandırır.Seçilecek dolgunun çeşidi ve teknik hastaya göre değişmektedir. Kırışıklıklar yüzeysel ve ince ise daha ince dolgular, derinlik daha ileri ise daha kalın dolgular tercih edilebilmektedir bunlar tamamen hastaya göre belirlenir.
” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Diş Sıkma Probleminin Bir Çözümü Var Mıdır?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Diş sıkma bir sağlık problemidir. Mutlaka müdahale gerektirir. Masseter botoksu; masseter kasının aşırı çalışmasını bloke edeceğinden diş sıkma probleminin büyük oranda çözülmesini sağlayacaktır.Masseter botoksu işlemi yaklaşık 15 dakika süren çok konforlu bir işlemdir. İşlemden sonra birkaç gün içerisinde kasın gücü ve ağrılar azalmaya, yanak bölgesindeki hacim küçülmeye başlar. Yaklaşık 10 gün sonra istenilen efekt oluşur.
” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Jawline Dolgu Uygulaması Nedir?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Son zamanlarda çok popüler hale gelmiş bir dolgu uygulaması olan jawline dolgusu; çene hattı boyunca çene köşesine ve çenenin uç kısmına kadar yapılan dolgu uygulamalarının bütünleştirilmiş halidir. Altın oran görüntüsü estetik ve güzellik açısından çok önemli bir parametredir. Jawline çene dolgusu ile yüzde daha zarif daha ince ve V şeklinde bir hat oluşturulabilmektedir.İşlem esnasında tabii ki ihtiyaca bağlı olmakla beraber kulak köşesinden çenenin uç kısmına kadar birçok noktadan dolgu uygulaması yapılması gerekir.Bu dolgu uygulaması esnasında çoğu noktada kanül, bazı yerlerde iğne ile dolgu enjekte edilir.Deri altına ve kemik üstüne uygulanması gereken noktalar vardır.” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Göz Altı Işık Dolgusu Uygulaması” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Göz altı dolgusu; yaşlanmayla beraber veya genetik faktörler ışığında, gözaltı bölgemizdeki oluklardaki çökmelerin etkilerini azaltmak amacıyla yapılan bir dolgu işlemidir. Gözaltı bölgesindeki oluklar ve çökmeler hyalüronik asit içeren dolgu maddeleri ile doldurulduğu zaman o bölge ışığı bir miktar daha rahat alacağından, bölge aydınlanmakta ve daha ‘fresh’ bir görüntü kazanmaktadır. Bu nedenle bu dolguya ışık dolgusu da denmektedir.” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Gıdı Eritmek Mümkün Müdür?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Pb enzimatik serum bir hyalüronik asidin 3 enzimle beraber uyumudur. 3 form içerisinde değişik oranlarda kolajenaz, lipaz, liyaz dediğimiz enzimleri olan bir sistemdir. Bu enzimler çeşitli problemlere dönük kullanılabilir. Lipaz yağ dokusu fazla olan bölgelerde yağı eritmek için kullanılır. Bu enzimler çeşitli problemler için kullanılabilir. Kolajenaz kötü kolajenleri yok ederken iyi kollajen üretilmesini ve artırılmasını sağlar. Liyaz sıvı tutulmasını azaltarak ve doku geçirgenliğini artırarak hücre dışı matristeki proteglikanları parçalar, vücuttaki ödemi çözer. Bunların her üçü de ürün içerisinde mevcut olduğu için her üç fonksiyonda aynı dokuda kullanılarak yardımcı olabilir.
” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Cilt Gençleştirme Uygulamaları” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Mezoterapi, estetik amaçlı tıbbi bir işlemdir. Mezoterapi dünya genelinde cilt yenileme, anti-aging, bölgesel zayıflama, selülit, çatlaklar, lekeler, yara izleri, saç tedavisi, akut ve kronik ağrı, spor yaralanmaları, çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Mezoterapi cilt altındaki kolajen ve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Bu şekilde o bölgedeki kan dolaşımı, lenfatik dolaşım ve immün cevap düzenlenir.
” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Dudak bölgesi diğer dolgu noktalarına göre biraz daha ağrıya hassas bir bölge olduğu için lokal anestezik kremler ile uyuşturulup yaklaşık yarım saat bekledikten sonra işlem yapılmasının gerektiği bir bölgedir.Dudak dolgusu; hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin dudak içerisine ve kontör hattına enjekte edilmesiyle yapılan dolgu işlemidir.
Bu dolgu uygulaması hem yapısal olarak ince dudaklara sahip olan kişilerde daha dolgun bir görüntü oluşturmak, zaman içerisinde hacmini kaybetmiş dudakların eski hacimlerini geri kazandırmak için hem de mevcut halinin daha da belirgin ve çekici bir görüntü oluşturabilmesi için yapılan dolgu uygulamalarıdır.” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Çene Ucu Dolgusu Nedir?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Çekici bir çene görüntüsü erkekte ve kadında farklı şekillenmektedir. V yüz şekli keskin çene hattı, güçlü çene görüntüsü estetik açıdan kişiden kişiye göre farklı hedeflenir.Küçük çene, büyük çene, gıdı problemi, asimetrik çene, çene hattının kaybolması gibi şikayetler ile karşılaşmaktayız. Tüm bu şikayetlerin giderilmesi adına hyalüronik asit içeren dolgular ile o bölgenin doldurulması ve restorasyonu hedeflenir. Doğal ve kişiye yakışan uygulamalar tercih edilmelidir.

” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][/bt_row][/bt_section][bt_section lazy_load=”no”][bt_row][bt_column width=”1/2″][bt_header superheadline=”” headline=”Ameliyatsız Burun Estetiği Enjeksiyon Noktaları Nelerdir?” headline_size=”medium” dash=”no” dash_style=”btNormalDash” subheadline=”Burun dolgusu işlemi ameliyatsız burun estetiği işlemi olarak da adlandırılabilir. Yaklaşık 15 dakika süren işlem sonucunda, burnun profilden yani yandan bakıldığında görülen eğrilikleri, simetri bozukluklarını düzeltmeyi amaçlamaktadır.Bu işlemi hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri ile yapmaktayız. Dolgu maddelerinin çeşidine göre kalıcılığı değişmekte olup yaklaşık 15 ile 18 ay arasında kalıcılığı olan bir işlemdir.” publish_datetime=”” expiry_datetime=”” el_class=”” el_style=”” responsive=””][/bt_header][/bt_column][bt_column width=”1/2″][bt_text]

[/bt_text][/bt_column][/bt_row][/bt_section]

Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?