Uzm. Dr. Peyami Duman

Doğal Dudak Dolgusu Nedir?

Doğal dudak dolgusu, dudak yapısını şekillendirmek ve dudaklara hacim kazandırmak için yapılan dudakların iç kısmına ve çevresine dermal dolgu enjeksiyonudur. Estetik bir müdahale olan bu işlemde kullanılan dolgu maddesi cilde hacim verdiği bilinen hyaluronik asittir. Dokuları onarırken cildi pürüzsüz tutan hyaluronik asit dudak dokusuyla uyum içindedir. Hyaluronik asit ile uygulanan bu yöntem dudak estetiği yöntemleri arasında en doğal dudak dolgusu uygulaması olarak bilinmektedir.

Doğal Dudak Dolgusu Neden Uygulanır?

Yaşlanmanın etkisiyle ciltteki kollajen, elastik doku ve hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu eksikliği gidermek için dudak büyütme işlemi uygulanır; hamile kadınlar, iltihaplı cilt problemleri olanlar veya soğuk yaraları olanlar için uygun değildir. Ama bunun dışında herkese rahatlıkla uygulanabilir. Dudak büyütme uygulamasının bir diğer nedeni de yaşlanmanın etkisiyle oluşabilecek dudak kenarlarının sarkma problemlerini ortadan kaldırmaktır. Bunların dışında dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen ve dudaklarında simetri sorunu olan herkese dudak büyütme uygulanabilir.

Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak büyütme işleminden önce yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. İşlem başlamadan en az yarım saat önce, işlemin ağrısız olması için dudak bölgesine anestezik bir krem uygulanır. Dolgu maddesinin enjekte edilmesi çok ince uçlu bir iğne ile yapılır. Kısa sürede tamamlanan bu uygulama ağrısız, acısız ve kolaydır. Dudak dolgusu işlemi herkes için dudağın aynı kısmına uygulanan bir işlem değildir. Dudağın alt veya üst kısmındaki kırmızı bölgeye veya kontur bölgesine uygulanan bir işlemdir. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu işlemden sonra kısa sürede dudakların hacmi artar ve dudaklar berraklaşır.

Naturel Dudak Dolgusu İşlem Sonuçlarımız

Rus Tekniği Dudak Dolgusu

Rus tekniği dudak dolgusu naturel dudak dolgusundan bazı özellikleriyle ayrılır. Kullanılan ürün ve  kullanılan teknik en temelde dudak dolgusu uygulama tekniklerini belirler. Rus tekniği ile yapılmış dudaklar doğal dudaklara göre çok daha hacimlidir. Rus tekniği dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. 

Doğal Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

Doğal dudak dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Doğal Dudak Dolgusu İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.
 • Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.
 • Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.
 • Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.
 • Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.
 • En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.
 • Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.
 • 24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.
 • Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.
 • Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.
 • Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.
 • Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.
 • Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.
 • Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.
 • Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.
 • Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.
 

Etiketler : 

doğal dudak dolgusu,dudak dolgusu,naturel dudak dolgusu,rus tekniği dudak dolgusu
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?