WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+9(0312) 911 4348

İletişime Geç

Altın İğne Tedavisi Nedir/Nasıl Yapılır?

Videoyu Oynat

Altın İğne Nedir?

Altın iğne, fraksiyonel radyo frekansı uygulaması olarak bilinen bir cilt gençleştirme ve güzelleştirme yöntemidir. Yaşlanma ve çevresel faktörlerin neden olduğu deformasyonların, lekelerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya ve cildin daha canlı, parlak ve genç görünmesini sağlamaya yardımcı olur. Seans şeklinde yapılan altın iğne yönteminde, seans sayısına cildin durumuna ve çalışılacak bölgeye bakılarak işlemi yapan doktor tarafından karar verilir. Hedeflenen cilt görünümünü elde etmek için seans sayısı, ciltteki deformasyonların miktarına ve seviyesine bağlıdır. Altın iğne uygulaması hem yüze hem de vücudun farklı bölgelerine güvenle uygulanabilir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bir tedavi olduğu için hastalar bu işlemi kısa sürede yaptırabilirler. Yara izleri, istenmeyen şişlik ve kızarıklık ve iyileşme süreleri ortadan kalkar. Prosedür için kullanılan cihaz cildin yüzeyini etkilemese de alt katmanlara yüksek frekanslı enerji gönderir. Cildin alt tabakaları kontrollü bir şekilde hasar görürken, vücuttaki iyileşme süreçleri ile doğal kolajeni uyarır. Böylece lekeler, kırışıklıklar ve yara izleri iyileşir ve cildin kendini yenilemesi desteklenir. İşlemde altın iğnelerin kullanılmasının nedenleri enerjinin dağılmasını önlemek, cilt yüzeyine zarar gelmesini önlemek ve enerji kaybını azaltmaktır.

Focus Dual, fraksiyonel mikro iğne RF teknolojisi ve Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason (HIFU) teknolojisinin bir kombinasyonudur.

Bu cihaz akne tedavisinden cilt sıkılaştırmaya kadar çeşitli amaçlar için kullanılabilir. Focus Dual’in iki el aleti epidermis için invazif değildir.

Özellikle, hassas ayarlama sayesinde operatörler kolay kullanım ve önemli klinik etkiler elde eder.

Mikro iğne deriye enjekte edildiğinde, iki kutuplu RF de cilde etki eder. RF enerjisi doğrudan dermis üzerinde hareket edecek ve kollajen ve elastin rejenerasyonuna yardımcı olacaktır.

Ayrıca, iğneleme akne ve gözenekleri iyileştirebilir. Uygun iğneleme derinliğini ayarlayarak çeşitli cilt problemlerini çözebilir.

Altın İğne Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Cildi gençleştirmek ve gençleştirmek için kullanılabilecek birçok yöntem ve cihaz vardır. Bunlardan hangisinin tercih edileceğine doktor tavsiyeleri doğrultusunda karar verilmelidir. Altın iğne ile radyofrekans uygulaması kolay uygulanabilirliği ve hasta konforu nedeniyle son yıllarda en çok tercih edilen cilt gençleştirme tekniklerinden biridir.

Bu uygulamanın diğer cilt gençleştirme ve gençleştirme tekniklerine göre avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Pullanma, kabuklanma, ya da cilt soyulması olmaz,
  • Şişlik, morarma veya kızarıklık olmadığından uygulama dışarıdan anlaşılamaz.
  • Kalıcı etkiler elde edilir.
  • Cilt gençleştirme ve kusurların giderilmesi için bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntemdir.
  • Cerrahi müdahaleleri içermez ve kısa süreli bir işlem olduğu için hasta refahını ön planda tutar.

Altın İğne Tedavisi Fiyatları 2023

Altın iğne tedavisi fiyatları 2023, cihazlı işlemler her hastada standart uygulanan işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • İşlem Süresi:

    45 dakika