WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+90 (312) 911 4348

İletişime Geç

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Videoyu Oynat

Doğal Dudak Dolgusu Nedir?

Doğal dudak dolgusu, dudak yapısını şekillendirmek ve dudaklara hacim kazandırmak için yapılan dudakların iç kısmına ve çevresine dermal dolgu enjeksiyonudur. Estetik bir müdahale olan bu işlemde kullanılan dolgu maddesi cilde hacim verdiği bilinen hyaluronik asittir. Dokuları onarırken cildi pürüzsüz tutan hyaluronik asit dudak dokusuyla uyum içindedir. Hyaluronik asit ile uygulanan bu yöntem dudak estetiği yöntemleri arasında en doğal dudak dolgusu uygulaması olarak bilinmektedir.

Doğal Dudak Dolgusu Neden Uygulanır?

Yaşlanmanın etkisiyle ciltteki kollajen, elastik doku ve hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu eksikliği gidermek için dudak büyütme işlemi uygulanır; hamile kadınlar, iltihaplı cilt problemleri olanlar veya soğuk yaraları olanlar için uygun değildir. Ama bunun dışında herkese rahatlıkla uygulanabilir. Dudak büyütme uygulamasının bir diğer nedeni de yaşlanmanın etkisiyle oluşabilecek dudak kenarlarının sarkma problemlerini ortadan kaldırmaktır. Bunların dışında dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen ve dudaklarında simetri sorunu olan herkese dudak büyütme uygulanabilir.

Doğal Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak büyütme işleminden önce yüzün yapısına uygun dudak şekli belirlenir. İşlem başlamadan en az yarım saat önce, işlemin ağrısız olması için dudak bölgesine anestezik bir krem uygulanır. Dolgu maddesinin enjekte edilmesi çok ince uçlu bir iğne ile yapılır. Kısa sürede tamamlanan bu uygulama ağrısız, acısız ve kolaydır. Dudak dolgusu işlemi herkes için dudağın aynı kısmına uygulanan bir işlem değildir. Dudağın alt veya üst kısmındaki kırmızı bölgeye veya kontur bölgesine uygulanan bir işlemdir. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu işlemden sonra kısa sürede dudakların hacmi artar ve dudaklar berraklaşır.

Doğal Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Doğal dudak dolgusu fiyatları 2024, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    8-12 ay
  • İşlem Süresi:

    20 dakika