WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+9(0312) 911 4348

İletişime Geç

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Videoyu Oynat

Elmacık Kemiği Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyulur?

Altın oranı yakalamak estetik ve güzel görüntü için Elmacık ve Yanak dolgusu çok önemli dolgu uygulama bölgeleridir. Elmacık kemikleri; üçgen yüz şeklinin oluşturulmasında ihtiyaç duyulan bir bölgedir. Yaşlanma ile beraber özellikle yanak bölgelerinden sarkmalar, hacim kayıpları oluşmaya başlar, elmacık kemiği üstü doku aşağıya doğru sarkarak nazolabial bölge üzerine oturur ve böylece yaşlı, yorgun bir ifade oluşur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız estetik uygulamalarında sık kullandığımız yöntem olan hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile bu bölgeler doldurulabilmektedir. Dolgu etkisi ile hem Altın Oran sağlanmakta hem de lifting etki ile yaşlanmaya bağlı sarkmalar engellenmektedir.

İşlem yapılmadan önce mutlaka ayrıntılı bir analiz yapılmalı kullanılacak dolgunun hangi bölgelere ne kadar verilmesi gerektiği belirlenmelidir. Bu bölgelerde uygulanan dolgular genellikle derin dokulara ve kemik üstüne uygulanmaktadır ve özel seçilmektedir. Tercihen daha sert dolgular kullanılır. Doz ise hacim kaybı tespit edilerek belirlenmektedir.

Elmacık Dolgusu Yaptırırsam Doğal Görünümden Uzaklaşmış Olur Muyum?

Yapılan işlem mutlaka ihtiyaç göz önünde bulundurularak yapılmalı doğallık kaybedilmeden abartı görüntülerden kaçırılarak yapılmalıdır. Estetik bakış açısından vazgeçilmemeli, yüzün doğal ve güzel görünmesi sağlanmalıdır.. Sonuçta küçük dokunuşlarla doğal ve güzel sonuçlar alınması sağlanmalıdır.

Elmacık Kemiği Fiyatları 2023

Elmacık dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    18-24 ay
  • İşlem Süresi:

    20 dakika