WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+9(0312) 911 4348

İletişime Geç

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Videoyu Oynat

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı dolgusu, göz altındaki halkaların veya torbaların düzeltilmesi için yapılan bir tür estetik dolgudur. Bu işlem, hyaluronik asit içeren bir jel benzeri madde kullanılarak yapılır.

Göz altı dolgusu, cildin altına enjekte edilen dolgu malzemesi sayesinde göz altındaki torbaların ve halkaların görünümünü azaltır ve cildin daha genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar.

Göz Altı Dolgusuna Neden Gerek Duyulur?

Göz altı dolgusu, gözaltı bölgemizdeki oluklardaki çökmelerin yaşlanma veya genetik faktörlerle etkilerini azaltmak amacıyla yapılan bir dolgu işlemidir. Göz altı bölgesindeki oluklar ve çökmeler hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri ile doldurulduğunda, bu alan biraz daha kolay ışık alacaktır, böylece alan aydınlanır ve daha “taze” bir görünüm kazanır. Bu nedenle bu dolguya “ışık dolgusu” da denir.” Gözyaşı çukuru olarak bilinen göz altındaki boşluk, yaşlanma sürecinin en erken belirtilerinden biridir. Gözyaşı oluğu, alt göz kapağı ile yanak arasında bir ara bölümdür. Gözlerin altındaki koyu halkalar, bu oluğun çukurlaşması ve ışığı yansıtamaması nedeniyle 25 yaşın üzerindeki kişilerde sık görülen bir şikayettir.

Göz Altı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Anatomi açısından göz altı bölgesi kan damarları bakımından zengin bir bölgedir. Bu nedenle, bu doldurma işleminin deneyimli eller tarafından bir kanül kullanılarak yapılmasını öneriyoruz.

Göz Altı Dolgusundan Enjeksiyon Bölgesine Masaj Yapılabilir Mi?

İşlemden sonra, dolgu maddesi hafif masajla bölgeye tamamen oturmalıdır.

Göz Altı Dolguları Herkese Uygulanabilir Mi?

Göz altı dolgusu 18 yaşından itibaren herkese uygulanabilir, ancak hamile ve emziren müşterilerimize uygulamayız.

Göz Altı Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Etki işlemden hemen sonra görülür; 2 veya 3 hafta içinde tamamen yerleşir ve göz altı parlaklığı artar. Ortalama süresi 1-1.5 yıl olan uygulamalardan biridir.

Göz Altı Dolgusundan Sonra Morarma Olur Mu?

Göz altı dolgu işleminin kanül ile yapılması oluşabilecek komplikasyonları en aza indirir. Bununla birlikte, işlemden sonra hafif morluklar olabilir ve hasta bu konular hakkında bilgilendirilir.

Göz Altı Dolgusu Fiyatları 2023

Göz altı dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    15-18 ay
  • İşlem Süresi:

    20 dakika