WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+9(0312) 911 4348

İletişime Geç

Masseter Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Videoyu Oynat

Masseter Kası Nedir?

 

Masseter çiğneme işlevini yerine getiren çok güçlü bir kastır. Ayrıca yüzün şekli üzerinde önemli bir etkisi vardır. Masseter kasının aşırı çalışması dişlerde ağrıya ve yüz deformitelerine neden olabilir.

Masseter Kasının Aşırı Çalışmasının Neden Olduğu Durumlar Nelerdir?

Sabah kalktığınızda, dişlerde şiddetli ağrı, çene ekleminde ağrı ve gün boyunca baş ağrısı, masseter kasına müdahale gerektiren durumlardır. Masseter tedavisi ile aşırı kenetlenme sorunu önlenir.

Masseter Tedavisinin Estetik Görünüm Üzerinde Etkisi Var Mı?

Masseter tedavisinin bruksizm (diş sıkma) problemi olan hastaların tedavisinde çok etkili olduğunu daha önce belirtmiştik. Aşırı kenetlenme sorunu, masseter kasının aşırı çalışmasıyla ilişkili olduğundan, bu durumun estetik yansıması yüzün kareleşmesi olarak görünür. Diş sıkma problemi masseter tedavisi ile çözülürken, yüz kare görünümünden kurtulur ve V şeklinde bir görünüm kazanır. Bu, daha ince yüz özelliklerinin ortaya çıkmasının önünü açan estetik bir adımdır.

Erkeklerde ve Kadınlarda Masseter Kası

Masseter kasının yüz şeklindeki rolü estetik açısından da bizim için çok önemlidir. Kadınların ve erkeklerin yüz şekilleri estetik açısından birbirinden tamamen farklıdır. Erkekler için kare bir yüz şekli ve kadınlar için V şekli estetik açıdan hoştur. Bu şekil masseter tedavisi ile oluşturulabilir.

Masseter Tedavisiyle Kenetlenme Sorunları Çözülebilir Mi?

Diş gıcırdatma bir sağlık sorunudur. Kesinlikle müdahale gerektiriyor.

Masseter tedavisi; masseter kasının aşırı çalışmasını engelleyeceği için kenetlenme problemini büyük ölçüde çözecektir.

Masseter Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Masseter tedaisi, yaklaşık 15 dakika süren çok rahat bir işlemdir. İşlemden birkaç gün sonra kas kuvveti ve ağrı azalmaya başlar ve yanak bölgesindeki hacim azalmaya başlar. Yaklaşık 10 gün sonra istenen etki oluşur.

Masseter Tedavisi Etki Süresi Ne Kadardır?

4-6 ay süren bu etki, tekrarlanan enjeksiyonlarla daha da uzatılabilir.

Masseter Tedavisi Fiyatları 2023

Masseter tedavisi fiyatları 2023, masseter tedavisi uygulamaları her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    4-6 Ay
  • İşlem Süresi:

    15 dakika