WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+90 (312) 911 4348

İletişime Geç

Nazolabial Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Videoyu Oynat

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu, burun ve ağız arasındaki çizgilerin doldurulması için yapılan bir tür estetik dolgudur. Bu çizgiler yaşlanma, cilt elastikiyetinde azalma, kilo kaybı veya genetik faktörlerden kaynaklanabilir.

Nazolabial dolgu, genellikle hyaluronik asit içeren jel benzeri bir madde kullanılarak yapılır. Bu madde cildin altına enjekte edilir ve cildin dolgunlaşmasını ve çizgilerin azalmasını sağlar.

Neden Nazolabial Dolgu Yaptırmak Gerekir?

Nazolabial bölge, yani gülme çizgisi olarak adlandırdığımız alan yaşla birlikte derinleşmeye başlar. Güldüğümüzde ortaya çıkan bu çizgiler, gülmediğimizde ortaya çıkmaya başlar ve yaşlandıkça yavaş yavaş derinleşir. Nazolabial çizginin derinleşmesi kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade verir.

Nazolabial Dolgu Kaç Dakikada Yapılır?

Dolgu işlemi hasta için rahat bir işlemdir ve yaklaşık 15 dakika sürer.

Nazolabial Dolguda Hangi Dolgu Maddeleri Kullanılır?

Seçilecek dolgu tipi ve tekniği hastaya göre değişir. Kırışıklıklar yüzeysel ve ince ise daha ince dolgular, derinlik daha ileri ise daha kalın dolgular tercih edilebilir. Bunlar tamamen hasta tarafından belirlenir.

Nazolabial Dolgu Öncesi Süreç Nasıl İşler?

Dolgu uygulanmadan önce yüzün genel olarak değerlendirilmesi gerekir. Elmacık kemiği ve yanak bölgesindeki doku kaybı çok yüksekse bu bölgelerin dolgu maddesi ile doldurulması nazolabial bölge üzerindeki baskıyı da azaltarak bu bölgeyi daha da yüzeysel hale getirerek estetik bir görünüm kazandırır.

Nazolabial Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

İşlem yaklaşık 12-15 ay kalıcıdır.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

Nazolabial dolgu fiyatları 2024, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    15-18 ay
  • İşlem Süresi:

    15 dakika