WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+90 (312) 911 4348

İletişime Geç

Dudak Dolgusu Sonrası dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Videoyu Oynat

Rus Dudak Dolgusu Nedir?

 
Nesiller boyunca dudaklar, kadınlarda güzellik ve estetiğin temsili olmuştur. Dudakların hacmi ve tanımı estetik açıdan son derece önemlidir. Dudaklar bazen doğumdan itibaren çok incedir; bazen incelir ve yaşla birlikte hacim kaybederler. Dudakları şekillendirmek ve tanımlamak için hyaluronik asit içeren dolgu uygulamaları uygulanır. Hyaluronik asit, vücudumuzda bulunan yapı taşlarından biridir. Vücutta zaten bulunan bir madde olduğundan, hyaluronik asit enjeksiyonları yan etkilere neden olmaz.

Rus Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu uygulaması 15-20 dakika sürer. Dolgu maddesi cilde çok ince bir iğne veya kanül ile enjekte edilir. Uygulamadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi başvurudan sonra günlük hayatına dönebilir. İlk kez uygulanırsa, 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama gerekebilir. Dolgunun konsantrasyonuna ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak kalıcılık süresi ortalama 12-18 aydır. Hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlemi ile ince dudak yapısı doldurulur ve dudaklardaki deformiteler giderilir. Dudak konturu yeniden tanımlanabilir, hacmi arttırılabilir ve dudak köşeleri doldurulabilir, şekillendirilebilir ve nemlendirilebilir. Özel bir teknikle dudağın yukarı doğru kıvrılmasını sağlayan bir tekniktir. Burun ve dudak çizgisi kısalır. Dudaklarda kaldırma etkisi yarattığı için daha dolgun bir görünüm sağlar. İki veya üç haftalık aralıklarla yapılabilir. Genellikle 2 veya 3 cc dolgu uygulanır. Rus tekniği kullanılarak dudak büyütme yapılırken bölgesel uyuşma oluşur. Böylece, acı hissi neredeyse yok olur. Kullanılan dolgu hiyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesidir. Bu işlem sırasında uygulanacak dolgu miktarı azar azar ve müşterinin dudak şekline göre belirlenir. Dudak üzerine anestezik krem sürülerek uyuşturulur.

Dolgu maddesi iğnelerle dudağa enjekte edilir. Bu işlem 15-20 dakika sürer.

Doldurma işleminde dolgular dudağa dikey olarak verilir. Böylece üst dudağınız ve alt dudağınız çizgi çizilmiş gibi dışa doğru kıvrılır. Teknik doğru uygulanırsa dudaklarınız hacim kazanacaktır. Bu bir genişleme veya ördek dudak şekli değildir.

Rus dudak tekniğinde dudaklar asla sağa doğru eğilmez. Hedef yukarı doğru kıvrımlardır. Dudaklarda kaldırma etkisi vardır. Nazolabial çizgi kısaltılır.

Rus Dudak Dolgusu ve Naturel Dudak Dolgusu Arasındaki Fark Nedir?

Rus tekniği dudak dolgusu naturel dudak dolgusundan bazı özellikleriyle ayrılır. Kullanılan ürün ve  kullanılan teknik en temelde dudak dolgusu uygulama tekniklerini belirler. Rus tekniği ile yapılmış dudaklar doğal dudaklara göre çok daha hacimlidir. Doğal dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. 

Rus Dudak Dolgusu Fiyatları 2024

Rus dudak dolgusu fiyatları 2024, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    8-12 ay
  • İşlem Süresi:

    20 dakika