WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+9(0312) 911 4348

İletişime Geç

Saç Mezoterapisi Nedir?/Nasıl Yapılır?

Videoyu Oynat

Saç Mezoterapisi Nedir?

 

Saç köklerinin yetersiz beslenmesi, saç köklerini besleyen damarların yetersiz kan dolaşımı ve hormonal dengesizlikler saç dökülmesinin başlıca nedenleridir. Saç dökülmesi etkileyen diğer faktörler, dengesiz beslenme, demir eksikliği anemisi, tiroid hormon bozuklukları, doğum sonrası, hava ve su kirliliği, kimyasallar saç, şampuan, ve viral enfeksiyonlar için kullanılan nedeniyle; stres (erkek tipi saç dökülmesi) yorgunluk, yetersiz dinlenme, genetik faktörler, vitamin eksikliği vardır. Günde 40-60 saç telini kaybetmek normal kabul edilirken, daha fazlası saç dökülmesi problemini gösterir.

Saç Mezoterapisinde Kullanılan Ürünlerin Özellikleri Nelerdir?

Saç Mezoterapisi Kime Uygulanır?

Saç Mezoterapisi Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Hamile veya emziren, kullanılan maddelerden birine veya birkaçına karşı kişisel alerjisi olan, adet gören, endokrin sistem sorunları olan, iyi huylu ve kötü huylu tümörleri olan veya kafa derisi enfeksiyonları olanlar tarafından kullanılamaz.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2023

Saç mezoterapisi fiyatları 2023, saç güçlendirici işlemler her hastada standart uygulanan işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Prosedürün bir sonucu olarak, enjeksiyondan küçük izler kalır. İşlemden sonraki 3 gün boyunca, özellikle kimyasal içeren şampuanlarla saçınızı yıkamamalısınız. İyileşme süresi su ve şampuanlarla uzar. 3-4 Gün boyunca güneş ışığına maruz kalmamalısınız. Enjeksiyon bölgelerinin iyice kurumasını sağlamak için ilk 24 saat boyunca yüzmemeli veya havuza girmemelisiniz. Enjeksiyon bölgelerini tamamen iyileşene kadar asla masaj yapmamalısınız. Alkollü içki içmemelisiniz, çünkü alkol kan damarlarınızı genişletecek, saç mezoterapinizi olumsuz yönde etkileyecektir.

  • İşlem Süresi:

    30 dakika