WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+9(0312) 911 4348

İletişime Geç

Ufak Dokunuşlar İle Naturel Değişimler

Videoyu Oynat

Saç Prp Nedir?

 

Trombositten zengin plazma tedavisi olarak da bilinen PRP, birkaç işlemden sonra kişiden alınan kanın gerekli vücut dokularına enjeksiyonu olarak uygulanan bir tedavidir. PRP tedavisi cilt gençleştirme ve saç dökülmesi gibi estetik sorunlara çare olarak uygulanabilir. Ancak tedavinin tek uygulama alanı estetik amaçlı değildir; aynı zamanda yaralı bağların, kasların, tendonların ve eklemlerin iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılan bir tekniktir. PRP saç uygulaması ise seyrek ve zayıf saçları olan bireylerin saçlarını eskisi gibi sağlıklı ve güçlü hale getirmelerine yardımcı olan bir tedavi tekniğidir. Kısa sürede fayda sağlayan PRP saç tedavisi, saç dökülmesini önlemek için uygulanan en etkili yöntemlerden biri haline gelmiştir. PRP saç uygulaması ile kişinin kanından alınan malzemeler saç derisine uygulanır ve böylece saç köklerinin onarılması amaçlanır. PRP saç yöntemi uygulanırken kişiden alınan kan tedavide kullanıldığından herhangi bir bulaşıcı hastalık riski yoktur ve alerji riski sıfırdır. Uygulamadan kısa bir süre sonra saç köklerinde canlanma görülür. PRP saç tedavisinden sonra saç dokusu gelişmeye başlar. Ek olarak, yıpranmış ve inceltilmiş saç folikülleri de onarılır. Böylece saçlarınız eskisi kadar sağlıklı ve canlı görünür.

Saç Prp Nasıl Uygulanır?

PRP saç uygulaması için kişiden kan alınması gerekir. Bu nedenle ilk adımda kişinin venöz kanından 10 cc kan alınır. Kişinin kanındaki kırmızı hücreler mikrofiltrasyon ve santrifüjleme yöntemleri ile ayrılır. Bu işlemlerden sonra trombosit ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali elde edilir. Bir sonraki adımda, bu malzeme saç köklerine uygulanır. Doku rejenerasyonuna dayanan bu uygulama yaklaşık 30 dakika sürerken, uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya rahatsızlık olmaz. Bu cerrahi uygulama sorunsuz bir şekilde gerçekleştikten sonra saç kökleri kendilerini onarmaya ve eski sağlıklı günlerine dönmeye başlar.

PRP Saç Uzatır Mı?

PRP saç tedavisi genellikle ince ve zayıf saçları canlandırmak için uygulanır. Saç dökülmesi problemini azaltmak için genetik olarak indüklenen saç dökülmesinden muzdarip insanlara da uygulanır. Bununla birlikte, saçı olmayanlar için PRP tedavisi saçları büyütmez. PRP saç uygulaması var olduğu halde uzamayan saçların onarılmasına ve eskisi gibi güçlenmesine katkı sağlar.

PRP Saç Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

PRP saç uygulaması sayesinde zayıflamış ve incelmiş saçlar onarılır. Saç köklerinizi kalınlaştırır ve hacimli hale getirmeye katkıda bulunur. PRP saç tedavisinin tüm faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; Saçları dökülmeye karşı korur, saç folikülü canlılığını arttırır, saç dokusunu onarır ve saç büyümesini teşvik eder, uyuyan saç köklerini canlandırır.

PRP Saç Tedavisi Fiyatları 2023

PRP saç tedavisi fiyatları 2023, saç güçlendirici işlemler her hastada standart uygulanan işlemler değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • İşlem Süresi:

    30 dakika