WhatsApp
Bizi Arayın
Peyami Duman - Logo

+90 (312) 911 4348

İletişime Geç

Dolgu Uygulamaları Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Videoyu Oynat

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak alanı yaşlanmanın ilk başladığı yüz bölgelerinden biridir. Yaşlanma süreci ile birlikte bu bölgede belirgin doku kaybının ortaya çıkması tapınaklarda çökme görünümüne yol açmaktadır. Şakak dolgusu ile şakak bölgesindeki hacim kaybına bağlı estetik problemler ameliyatsız olarak tedavi edilebilir. Yüzün üst ve orta kısımlarının yapısal olarak veya zamanla sarkması, yaşlanması ve yer çekiminin etkisiyle temporal bölgede hacim kaybı ve çökme de olabilir. Şakak bölgesinde erken çökmenin bir başka nedeni de kenetlenmedir. Diş sıkma problemi olanlarda, şakak bölgesindeki kasların sıkılması nedeniyle, o bölgedeki yağ dokusu erir ve temporal bölgede çöker. Ek olarak, dengesiz kilo alımı ve kaybında, şakak alanı yüzün diğer kısımları gibi etkilenir ve hacim kaybına neden olabilir. Zamansal dolgu uygulamaları çöken bölgedeki hacim eksikliklerini gidererek kişinin daha genç ve çekici görünmesini sağlar.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Şakakların çöküşü, yaşlılığın doğal bir aşamasıdır. Temporal kemikte erime, kasların zayıflaması, bağ dokularındaki değişiklikler ve şakak bölgesindeki yağ dokusunda azalma gibi durumlar yüz hacim kaybına neden olur ve şakakların çökmesine neden olur. Şakaklardaki oyuklar yüzün üst kısmında çok belirgindir ve kaşların düşük görünmesine neden olur. Şakak dolgusu, yağ enjeksiyonları veya hyaluronik asit içeren sentetik dolgu maddeleri ile yapılabilir. Prosedür, dolgu malzemesinin şakaklara enjekte edilmesiyle yapılır. Şakak dolgusu çöküş görünümünü yok edeceğinden, yüz daha oval hale gelir. Üst göz kapaklarının ve kaşların sarkmasını onarır. Gözlere yakın kemiklerin berraklığını giderdiği için gözlere daha fazla canlılık ve derinlik katar.

Şakak Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Şakak bölgesinde yüz ifadeleri nedeniyle oluşan çizgileri ortadan kaldırır. Şakaklarda hacimli ve dinç bir görünüm sağlar. Kaşlar ve alın üzerinde kaldırma ve canlandırma etkisi vardır. Kırışıklıkların görünümünü azaltarak canlı bir görünüm sağlar. Tapınak alanında yüzün asimetrisini bozan alanları doldurarak orantılı bir görünüm sağlar.

Şakak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Şakak dolgusunun kalıcılığı genellikle 12-15 aydır. Şakaklar hareketli bir alan olmadığından ve dolgu malzemesi geniş bir alana uygulandığından işlemin etkileri uzun zaman almaktadır. Dolgunun kalıcılığı kullanılan dolgu malzemesine ve kişisel özelliklerine göre değişmektedir. Şakak dolgusunda hyaluronik asit içeren ince dolgular tercih edilir. Başka bir deyişle, hyaluronik asit zamanla etkilerini kaybeder ve kaybolur. Şakak dolgusu tekrar yapıldıkça etkisi artan bir işlemdir.

Şakak Dolgusu Fiyatları 2024

Şakak dolgusu fiyatları 2024, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

  • Kalıcılık Süresi:

    15-18 ay
  • İşlem Süresi:

    20 dakika