Uzm. Dr. Peyami Duman

Rus Dudak Dolgusu Nedir?

Nesiller boyunca dudaklar, kadınlarda güzellik ve estetiğin temsili olmuştur. Dudakların hacmi ve tanımı estetik açıdan son derece önemlidir. Dudaklar bazen doğumdan itibaren çok incedir; bazen incelir ve yaşla birlikte hacim kaybederler. Dudakları şekillendirmek ve tanımlamak için hyaluronik asit içeren dolgu uygulamaları uygulanır. Hyaluronik asit, vücudumuzda bulunan yapı taşlarından biridir. Vücutta zaten bulunan bir madde olduğundan, hyaluronik asit enjeksiyonları yan etkilere neden olmaz.

Rus Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu uygulaması 15-20 dakika sürer. Dolgu maddesi cilde çok ince bir iğne veya kanül ile enjekte edilir. Uygulamadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi başvurudan sonra günlük hayatına dönebilir. İlk kez uygulanırsa, 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama gerekebilir. Dolgunun konsantrasyonuna ve kişinin cilt yapısına bağlı olarak kalıcılık süresi ortalama 12-18 aydır. Hyaluronik asit ile yapılan dolgu işlemi ile ince dudak yapısı doldurulur ve dudaklardaki deformiteler giderilir. Dudak konturu yeniden tanımlanabilir, hacmi arttırılabilir ve dudak köşeleri doldurulabilir, şekillendirilebilir ve nemlendirilebilir. Özel bir teknikle dudağın yukarı doğru kıvrılmasını sağlayan bir tekniktir. Burun ve dudak çizgisi kısalır. Dudaklarda kaldırma etkisi yarattığı için daha dolgun bir görünüm sağlar. İki veya üç haftalık aralıklarla yapılabilir. Genellikle 2 veya 3 cc dolgu uygulanır. Rus tekniği kullanılarak dudak büyütme yapılırken bölgesel uyuşma oluşur. Böylece, acı hissi neredeyse yok olur. Kullanılan dolgu hiyaluronik asit bazlı bir dolgu maddesidir. Bu işlem sırasında uygulanacak dolgu miktarı azar azar ve müşterinin dudak şekline göre belirlenir. Dudak üzerine anestezik krem sürülerek uyuşturulur.

Dolgu maddesi iğnelerle dudağa enjekte edilir. Bu işlem 15-20 dakika sürer.

Doldurma işleminde dolgular dudağa dikey olarak verilir. Böylece üst dudağınız ve alt dudağınız çizgi çizilmiş gibi dışa doğru kıvrılır. Teknik doğru uygulanırsa dudaklarınız hacim kazanacaktır. Bu bir genişleme veya ördek dudak şekli değildir.

Rus dudak tekniğinde dudaklar asla sağa doğru eğilmez. Hedef yukarı doğru kıvrımlardır. Dudaklarda kaldırma etkisi vardır. Nazolabial çizgi kısaltılır.

Rus Dudak Dolgusu ve Naturel Dudak Dolgusu Arasındaki Fark Nedir?

Rus tekniği dudak dolgusu naturel dudak dolgusundan bazı özellikleriyle ayrılır. Kullanılan ürün ve  kullanılan teknik en temelde dudak dolgusu uygulama tekniklerini belirler. Rus tekniği ile yapılmış dudaklar doğal dudaklara göre çok daha hacimlidir. Doğal dudak dolgusu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız. 

Rus Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

Rus dudak dolgusu fiyatları 2023, dolgu enjeksiyonu her hastada standart uygulanan bir işlem değildir aksine kişiye özel bir tedavi gerektirir, bu sebeple uygulama fiyatlarına muayene sonrası karar vermek gerekir.

Rus Dudak Dolgusu Sonuçlarımız

Rus Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde yaklaşık 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Morluk oluşursa, buz uygulanabilir veya Arnica veya Hirudoid krem uygulanabilir. Lütfen başka bir şey kullanmayın.
 • Uygulama alanına temas etmemeye çalışın.
 • Uygulama bölgesine 24 saat içerisinde basınç uygulamayınız. Makyaj uygulamayın.
 • Tedaviden sonra 72 saat içinde bol su tüketimi ürünün etkisini artıracaktır.
 • Dudak dolgusu yapılmışsa uygulanan anesteziye bağlı olarak dudağınızda asimetrik şişlik olabilir. Dudağınızdaki uyuşturma işlemi sırasında aşırı sıcak ve soğuk suyla temas ettirmeyin. Uyuşukluk dönemi geçene kadar hiçbir şey yemeyin veya içmeyin.
 • En az üç gün boyunca uygulama alanında yüz ifadelerinizi çok fazla zorlamayınız.
 • Göz altı dolgusu yapıldıysa şişlik olabilir, morluk gözlemlenebilir, dolgu hacmi size yetersiz gelebilir ancak ek doz veya zamanınızda rötuşla gerekirse kontrol tamamlanır.
 • 24 saat boyunca alkol tüketmekten KAÇININ.
 • Çene ucu, çene çizgisi, yanaklar, şakaklar, burun, alın, nazolabial bölge, dudak köşeleri gibi çok talep gören ve simetri gerektiren alanlarda dolgu yapıldıysa asimetrik şişlik ve morluklar oluşabilir.
 • Bir hafta boyunca sauna, jakuzi ve güneşlenme gibi sıcak ortamlardan kaçının.
 • Kırışıklıklarınız çok ince iğnelerle doldurulmuş ve yüzeysel uygulama ile bazen bir haftaya kadar uzayan, nadiren bir haftayı aşan kabarcıklar olabilir. Lütfen üzerine baskı uygulamayın ve masaj yapmayın.
 • Yanaklara dolgu yapılmışsa asimetrik şişlik ve morluklar doğaldır.
 • Uygulamanızın ardından kontrol randevunuzda rötuş yapabilir ve gerekirse ek doz uygulamaları yapabilirsiniz.
 • Dolgu, Kırışıklık tedavisi ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Hyaluronik asit dolgusunun etkisi kalıcı değildir; kullanılan dolgu maddesine, tipine ve uygulama yerine göre 56 ile 24 ay arasında sürebilmektedir.
 • Kliniğimizde kullandığımız hyaluronik asit dolgu maddeleri organik, kendinden yapışkanlı, güvenli ürünlerdir.
 • Sağlıklı yaşlanma programının başarısı için önümüzdeki dönemde uygulama sonuçları etkisini kaybetmeden asistanlarımız sizi bilgilendirecektir.
Tags :
dolgu uygulamaları,dudak dolgusu,rus dudak dolgusu,rus tekniği dudak dolgusu
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?