Uzm. Dr. Peyami Duman

yüz botoksu

Yüz Botoksu

Botoks Nedir?

Botulinum toksin uygulamaları  estetik uygulamaların yanı sıra  bazı tıbbi ihtiyaçlarda kullanılan bir toksin uygulamasıdır ..

Botulinum toksini kaslara uygulandığı zaman kaslarda geçici bir güç kaybı oluşturmakta ve bu şekilde hem tıbbi tedavilerin endikasyonlarından hem de estetik uygulamalarda kullanılır.

Botoks Uygulama Alanları Nerelerdir?

Özellikle estetik uygulamalarda yüz bölgesinde yaş ile veya mimiklerin kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde güvenli bir şekilde kullanılır.

Deneyimli ellerde ve düzgün dozlama ile yapılan botulinum toksin uygulamalarında herhangi bir yan etki neredeyse görülmez.

Botulinum toksin uygulamaları yüz bölgesindeki kırışıklıkların açılmasının yanı sıra diş sıkma problemleri için masseter kas üzerine uygulamalar şeklinde de yapılır bunun yanında aşırı terleme problemini çözmek için el içi, ayak tabanı ve koltuk altı bölgesine de uygulanır Böylece aşırı terlemenin önüne geçilmiş olur..

Tıbbi problemlerin çözümünde kullanımına ek örnek olarak; migren botoksu, servikal distoni gibi problemlerde de kullanılmaktadır..

Biz kliniğimizde Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış olan bu botulinum toksinlerini kullanmaktayız.. Bunlar hastanın ihtiyacına göre belirlenmekte dozları hesaplanmakta ve bu şekilde uygulanmaktadır.

Botoks Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İşlem sonrası yüzünüzde maksimum 24 saat içinde geçecek hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Eğer bir morluk oluşursa buz uygulanabilir veya Arnica krem kullanabilirsiniz.
 • İşlemden sonra başınızı çok öne eğecek hareketler yapmamaya özen gösterin.
 • Uygulamadan sonra 1-2 saat boyunca elinizden geldiğince yüz ifadelerinizi kullanın.
 • İşlem sonrasında yüzünüzde hafif bir gerginlik ve ağrı hissedebilirsiniz. Standart ağrı kesiciler kullanabilirsiniz.
 • 24 saat boyunca duşa, hamama, saunaya, solaryuma girmeyin. Kuaföre gitmeyin, makyaj veya ağır egzersiz yapmayın.
 • Uygulama bölgesine bir hafta masaj yapmayınız. Kontrolsüz baskılarla bu bölgeye temastan kaçının. Yüzüstü yatmayınız.
 • Prosedürün etkisi, 14. gün başlar. Bugün en yüksek etkiyi görmenizi bekliyoruz.
 • Kontrol randevunuzda gerekirse ek enjeksiyonları yapılacaktır.
 • Botoksun etkisi kişiden kişiye değişmekle birlikte kalıcı değildir. Botoks etkisinin süresi yaklaşık 4 ila 6 aydır.
 • Tedavi süresince diş tedavisi, lokal veya genel anesteziye maruz kalma, ödemi etkileyen yeşil veya çay, protein tozu, antibiyotik kullanımı veya kas gevşetici ilaç tedavileri, botoks tedavi süresini etkileyebilir. Bu durumlarda mutlaka doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Beklenmeyen bir etki görülürse lütfen bizi arayınız.
 • Bir sonraki botoks uygulamanız, ilk uygulamayı takip eden 3. Ayda yapılabilir.
 • Kırışıklık tedavisinde botoks enjeksiyonu bazen çok derin çizgilerde dolgu enjeksiyonları ile desteklenmesi gereken bir tedavidir.
 • Dolgu-Botoks ve aşı uygulamaları aynı anda yapılabilmektedir.
 • Sağlıklı yaş alma programınızın başarısı için asistanlarımız ilerleyen dönemde uygulama sonuçları etkisini yitirmeden önce sizleri bilgilendirecektir.

LÜTFEN BİZİ ARAYIN! 

(0312) 911 43 48

Uzm. Dr. Peyami Duman ve Ekibi

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere

1 thought on “Yüz Botoksu”

 1. Peyami beyin kliniğinde botoks yaptırdım.Öncelikle Peyami beye çok teşekkürler işinde gerçekten çok başarılı,çalışanlar çok güleryüzlü ve ilgili ,sizi rahat ettirmek için ellerinden geleni yapıyorlar ,Mine hanıma ve Engin beye çok teşekkürler.Peyami bey ikinci randevumuzda bile eksikleri görerek tamamladı.İyiki yolumuz kesişmiş,artık vazgeçemeyeceğiz bir doktorumuz var.

Yorumlar kapalı.

0312 911 43 48
Sohbet Başlatın
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?